15
Ağu

Adıyaman Ahşap Cephe Kaplama

Adıyaman Ahşap Cephe Kaplama

Dış cephe ahşap kaplamanızın herhangi bir fırtınaya karşı koyması gerekir. Estetik, düşük bakım ve dayanıklılığın çok önemli olduğunu biliyoruz. Ahşap ürünlerimiz en dayanıklı tropikal kaplama panellerinden bile daha iyi performans göstermektedir.

Olağanüstü dayanıklılık ve performans…

Üstün sağlamlık ve dayanıklılığı doğal ahşabın güzelliği ile birleştirerek, ahşap cephe kaplamalarınızda istediğiniz görünümü ve performansı elde edebilirsiniz. Dünya lideri sürdürülebilirlik belgeleri ve sertifikaları ile kaplamalarınız güvence altında olacaktır. Eşsiz 50 yıllık toprak üstü garantisi ile cephe kaplamalarınız ömür boyu kullanım sağladığından ve değerli bir yatırım olduğundan emin olabilirsiniz.

Dış Cephe Ahşap Kaplamaları her türlü hava koşuluna dayanacaktır. Çürümeye dirençli olan Cephe Kaplamaları, kullanım ömrü boyunca bozulmadan uzun süre dayanıma sahiptir. Bu, tipik ahşap kaplama türlerine göre daha az geri bildirim anlamına gelir. Kalıcı performans için uygun seçim olacaktır. Ahşap Cephe Kaplamaları %100 toksik içermez. Her bir dış cephe kaplaması, tamamen sürdürülebilir olan FSC® sertifikalı ahşaptan yapılmıştır. Tercih sebebi oluşturarak ömür boyu kullanıma hazır olacaktır ve böylece en zorlu planlama gereksinimlerini karşılayabilirsiniz.

Yaptığımız ahşap dış cephe kaplama uygulamalarından;

Öncelikle ahşap kaplama yapılacak yüzeylere lambirilerin çakılacağı karkas görevi görecek kalaslar çakılır. Kalasların arasına istenen türde izolasyon malzemesi yerleştirilir. Bu uygulamada izolasyon köpükleri kullanılmıştır.

Bu uygulamamızda çam ağacından 2.sınıf 8 cm standart lambiriler kullanılmıştır. Dış cephe kaplamalarında kullanılan lambiriler en az 12 cm en çok 20 cm genişliğindedir. Lambirilerin çeşitli genişliklerde hazır olanları vardır, bunun dışında istenilen genişliğe göre de biçilebilmektedir. Önerilen dış cephe kaplama lambiri genişliği 15 cm’dir. Ahşap dış cephe kaplama için Çam ağacı dışında, isteğiniz doğrultusunda kullanılabilecek Teak, Iroko, Sapelli – Gül, Maun, Ceviz, Meşe, Gürgen gibi ağaçlar için lambiriler özel olarak hazırlatılmaktadır.

Ahşap dış cephe kaplama çok avantajlıdır:

  • Binanın hava almasını sağlar
  • Isı yalıtımı sağlar
  • Ses yalıtımı sağlar
  • Binanın çok daha estetik ve güzel görünmesini sağlar
  • Çevre dostudur
  • Sağlıklıdır