Ahşap Pergola Uygulama

Ahşap Pergola Uygulama
Ahşap Pergola Uygulama

Ahşap Pergola Uygulama

Pergola kelimesi latince saçak anlamına gelen “pergule” kelimesinden gelmekte olup, İtalyancada “pergola” yani gölgelik anlamına gelen bir kelimedir. Sonrasında İtalyanca vasıtasıyla tüm dünya dillerinde aynı ifadeyi içeren evrensel bir kelime haline gelmiştir.

Demart Ahşap pergola tente sisteminin yüksek kalite standartlarını kullanarak, açık alanlarınızı estetik ve çevre ile uyumlu bir şekilde kolayca açılıp kapanabilir mekanlar haline getirmektedir.
Pergola tente sistemi sayesinde, yatay, bükümlü ve çatı şeklinde açıklıklar tente ile kapatılabilmektedir.
Pergola tente sistemi özel tente kumaşıyla güneşlik olarak yazları sizi güneşten, açılır kapanır tavanı ve su geçirmez tente kumaşı ile yağmurlu havalarda yağmurluk olarak sizi yağmurdan koruyacaktır.
Dilerseniz pergola tente sisteminizin etrafını camla kapattırıp, tente sisteminizi açılır kapanır kış bahçesine dönüştürtebilirsiniz.. Böylece kış aylarında da pergola tentenizin altında sanki açık alandaymış gibi bahçenizde, verandanızda ya da balkonunuzda kışın tadını soğuktan etkilenmeden çıkartabilirsiniz. Pergola tente sistemi sayesinde gündüzleri tam bir gölgenin keyfini sürebilir, geceleri de açılır kapanır tavan sayesinde yıldızları seyredebilirsiniz.

Pergola tente sistemiyle mekanlarınızın genişliğini kontrol edebilirsiniz.

Ahşap Pergola Nedir?

Ahşap Pergola Nedir? —  Herkes müstakil bir evde oturmak ister. Kocaman bir bahçesinin olmasını, bahçesini sevdiği çiçeklerle süslemeyi ve vakit geçirmeyi ister.  Müstakil evin bahçesinde serinlemek, oturup keyif yapmak ve hobi bahçesine dönüştürüp toprakla uğraşmak düşüncesi insanları hep cezbetmiştir. Peki, ahşap pergola nedir? Ahşap pergolalar ülkemizde müstakil evlerde kendine yer edinen ve son derece hoş bir görüntü oluşturan bir yapı olarak karşımıza çıkmıştır. Daha sonraları parklarda, piknik alanlarında, sahillerde, yürüyüş yollarında, yürüme parkurlarında da kullanılmaya başlanmıştır.

Ahşap Pergola Nedir? Ne Amaçla Kullanılır?

Son zamanlar sıklıkla peyzajlar da karşımıza çıkan bu yapı kompozit, ahşap ve metalden yapılıyor. Bir çatısı ve 4 kemerden oluşan genellikle kare ve dikdörtgen şeklinde olan bu yapı, özel dış mekân çerçeve yapısıdır. Bir nevi dış mekân mobilyası da diyebiliriz. Üst çatı ızgarası ister açık ister kapalı olarak yaptırılıp kullanılabilen bu yapı, genellikle asmaları desteklemek, altında ailecek vakit geçirmek ve serinlemek için yaptırılıyor. Ahşap pergolalar dış etkenlere karşı dirençli, ultraviyole ışınlarına dayanıklı ve kolay kolay tahrip olmayan boyalarla boyanır. Kısacası pergolalarda ışık ve neme uzun süre dayanabilen boyalar kullanılır. 4 yılda 1 kez boyanarak yenilenir. Ahşap pergola seçimi oldukça önemlidir. En önemli nokta ise pergola yapımına uygun ağaç kullanılmalıdır. Yanlış ağaç seçimi pergolanın ömrünü kısaltır. Pergola için en uygun ağaç türü karaçamdır. Yerine göre Rus çamı da kullanılmaktadır. En kaliteli ve en iyisini yaptırmak isterseniz de tik ağacı tavsiye edilmektedir.

Pergula Kelimesinin Tarihçesi

Pergola, İtalyanca da belirli bir yol boyunca yolun kenarlarına dikilmiş sütunların ya da direklerin çeşitli bitkilerle donatılmış gölgeli yürüyüş yoluna denir. Pergola Sözcüğünün kökeni, Latince saçak ve suyolu anlamına gelen pergula kelimesinden türemiştir.

Ahşap Deck Uygulamaları Ve Pergola Sistemleri.

Ahşaptan tasarlanmış olan ürünler her zaman için ilgi çekici, şık ve zarif olarak görselleniyor. Bu görsele en güzel düzaynı ekleyen tasarımları ise kullanım sağlanan ahşabın kalitesi oluşturuyor. Ahşaptaki kalite, parlaklık ve sağlamlık ortaya çıkarılan ürünün de son derece tarz ve özel olmasını sağlıyor. Son dönemlerde dış mekânlar için tasarlanan ahşap deck uygulama modellerinde şıklık ve estetik duruş özel bir şekilde dizayn ediliyor. Bu üretimlerde kaliteli ve modern teknikleri kullanan bir firmadan alınan hizmet ortaya çıkan ürünleri de kaliteli hale getiriyor.

Iroko Deck Uygulama İşlemleri Yapan Firma

Ahşap dış cephe tasarımları ve kaplaması yaptırmak için kaliteli bir adres arıyorsanız Demart Ahsap sitesini inceleyebilirsiniz. Sitede birbirinden güzel ve özenle tasarlanmış olan ahşap tasarımlarına yer veriliyor. Her biri bir sanat eserini çağrıştıran bu özel ürünler İstanbul ve birçok şehirde satışa sunuluyor. teak deck uygulama ve diğer ürün seçeneklerini incelemek için siteye ulaşabilirsiniz. Özenle seçilmiş ağaçlardan hazırlanmış olan ahşap çıtalarla dış mekan tasarımları yaptırabilirsiniz.

iroko deck uygulama işlemleri ve diğer tasarım harikası iş seçenekleri için siteden hizmet alabilirsiniz. Tarz ve estetik duruşlu yapılar tasarlamak istiyorsanız siteyi tercih edebilirsiniz. Kamelya, dış mekân, ev kaplamaları ve daha birçok tasarım seçeneğine siteden ulaşabilirsiniz. Demart Ahsap sitesinde özenle tasarlanmış dış mekân stillerini bulabilirsiniz.

Kaliteli Ve Modern Ahşap Kaplamalar

Dış mekânların şık ve zarif olması için farklı tasarımlar kullanılıyor. Bu tasarımlar yaşam alanlarına daha mükemmel bir görünüm ekliyor.

Dış mekânların şık ve zarif olması için farklı tasarımlar kullanılıyor. Bu tasarımlar yaşam alanlarına daha mükemmel bir görünüm ekliyor. Bu mükemmellik ahşabın kalitesiyle çok sağlam ve dayanıklı bir tasarım oluşturuyor. Görsel anlamda şık alanlar yaratmak, bahçe dizaynını tarz bir görsele sahip hale getirmek isteyenler için ahşap deck uygulama florasını online ortamda da sunan firmalar bulunuyor. Bahçeli ev, kamelya ve pergola yapılarınızı ahşap ile kaplatabilir ya da tamamen ahşap hammaddesi ile tasarlayabilirsiniz.

Ahşap Kamelya Ve Deck Uygulamaları

Bahçe ve dış mekânlarınızda ektra bir görsel oluşturan Teak deck uygulama seçeneklerini incelemek için Demart Ahsap sitesini tercih edebilirsiniz. Çok daha özel dış mekan tasarımları yaptırmak ve gösterişli yapılara sahip olmak için siteyi tercih edebilirsiniz. Dış mekân ve bahçe tasarımlarınızın çok daha gösterişli ve tarz bir duruşa sahip olmasını istiyorsanız siteyi tercih edebilirsiniz.

En kaliteli ahşap ham maddesini kullanan sitede evlerin ve bahçe yapılarının tasarlanması için profesyonel çalışmalar uygulanıyor. Türkiye’nin hemen hemen her noktasında hizmet sunan sitede uygun fiyatlar belirleniyor. Sizlerde bu alanda hizmete ihtiyaç duyuyor ve kaliteli bir firmadan ahşap tasarımları yaptırmak istiyorsanız size tercih edebilirsiniz.

iroko deck uygulama ve diğer modern seçenekleri incelemek için siteyi tercih edebilirsiniz. En uygun fiyatlarla dış mekanlarınızı ve bahçelerinizi ahşap ile kaplatmak için Demart Ahsap sitesini inceleyebilirsiniz.

Ahşap Cephe Uygulama

Teak Cephe Uygulama

Iroko Cephe Uygulama

Ahşap Cephe Kaplama

Dış Cephe Ahşap Kaplama
Dış Cephe Ahşap Uygulama